image/svg+xml

Tlačítko menu
  • Návštěva
  • Interiér
  • Stavba
  • Inspirace
  • Servis
Předplatné

Skandinávský styl se odráží v použití materiálů i celkovém provedení.

Útulný podkrovní byt ve skandinávském stylu

39

Koncept půdního bytu v Liberci je založen na prolínání společných prostor. Záměrem designéra Josefa Trakala bylo vytvořit velmi příjemný interiér plný krásných zákoutí, která klasické hranolové byty nenabídnou a zachovat tak kouzlo půdních prostor.

Skandinávský styl se odráží v použití materiálů i na celkovém provedení. Interiér působí velice vzdušně a díky použití barev hravým dojmem. Masivní dřevo je v kontrastu s čistou bílou, doplněné černobílými vzory a energickou žloutkovou barvou. Právě žloutková barva je akcentem k jemným barvám.

Prosvětlení prostoru, bylo hlavní prioritou.

„Prosvětlení prostoru bylo hlavní prioritou. Jemné tóny a kontrastní bílá barva vyvažuje tmavší odstín trámů a podlahy, které jsou v prostoru dominantní. Nátěry jsou v bílé barvě. K prosvětlení interiéru napomáhají světlé doplňky s velkými plochami, jako je například povlečení,” říká designér Trakal.

K prosvětlení interiéru napomáhají světlé doplňky s velkými plochami, jako je například povlečení

Žlutá v interiéru vyzařuje energii, avšak použitá je pouze na vyměnitelných doplňcích. Dalším tónem je petrolejově modrá. Ta prostor naopak umírňuje a zklidňuje. Vděčným doplňkem jsou polštáře, které dotváří pocit zabydlenosti a útulnosti. Okaté černobílé vzorování je první, čeho si v bytě všimnete a nádherně vyvažuje celkový design.

V interiéru je jednoznačně zaujme renovované ikonické křeslo TON 1960 s masivní bukovou konstrukcí s područkami z ohýbaného dřeva.

V interiéru je jednoznačně zaujme renovované  ikonické křeslo TON 1960 s masivní bukovou konstrukcí s područkami z ohýbaného dřeva. Vyrábělo se v letech 1960 až 1970. Součástí vybavení je i několik home made výrobků jako například sedací puf. Využity jsou dokonce i zrenovované staré židle z půdy, které tak mohou znovu sloužit další generaci.

Zeptali jsme se designéra Josefa Trakala:

Co vás přivedlo k designu?

Počátek byl nejspíš v zálibě v kreslení, malování a všelijakém vyrábění čehokoli, co vyrobit šlo. Vždy jsem dával přednost humanitním koníčkům zaměřeným na umění. K designu mě přivedli mí rodiče. Ti mě v kreativních činnostech podporovali od dětství až do chvíle, kdy jsem úspěšně dokončil studium designu na vysoké škole. Na Technické univerzitě v Liberci jsem studoval pod vedením takových kapacit v oboru jako je architekt Bořek Šípek, designérka Leona Matějková nebo režisér Jaroslav Brabec.

designér Josef Trakal

Josef Trakal design

  • pomáhá svým klientům realizovat sny o bydlení

  • věnuje se soukromým i komerčním interiérům

  • se svou kamarádkou a kolegyní designérkou Nelou Makarovskou založil studio produktového designu TŘI TEČKY

  • www.joseftrakal.cz

     

04. 07. 2018 Text: Dana Klomínková, Foto: archiv redakce

Diskuze 0

Newsletter

Související články

Kateřina pracuje jako psychoterapeutka a masérka, zajímá se o psychosomatiku, má poradnu v Praze. V bytě žije s dvěma kocoury Tečkou a Kašmírem

Křídla odkládám nad postel

Na zakázku je vyráběný černý kompaktní modul tvořící kuchyň a skříňky se schodnicemi. Knihovna z křížů kopíruje tvar schodnic vedoucích do spacího prostoru. Koupelnu vymezuje drátoskleněná stěna, která do ní propouští dostatek denního světla

Architekt sám sobě klientem

Příjemný prvek domu představují otevřené stropy s falešnými trámy v kuchyni a obývacím pokoji. „Osvětlení jsme si sami sestavili díky velmi ochotnému personálu v Hornbachu“, prozradila Ingrid. Konferenční stolek z KIKA byl prvním novým kouskem nábytku

Nový dům s věcmi z půdy



Právě v prodeji

Jediné originální Bydlení na českém trhu

Vychází od roku 1979




Předplaťte si naše časopisy


© 2018 - 2022 BYDLENÍ Kontakt Autoři

RSS Tisk GDPR CMP