Hormon melatonin působí v našem těle jako blahodárný antioxidant, který chrání náš organismus před nepříznivými dopady stresu. Tvoří se během spánku, takže je velmi důležité, abychom spali dostatečně dlouho a kvalitně v dobře zařízené ložnici.
Volání přírody
Ložnice by měla být klidným místem odpočinku, kde vás nebudou rušit divoké barvy a zvláštní materiály. Zkuste ji vyladit do jemných tónů hnědé, béžové a smetanové barvy a zkombinujte je s přírodními materiály, jako je dřevo, len a bavlna.
Foto: archiv redakce
Rošt rovný
Kvůli prodyšnosti lůžka, zdravějšímu poležení a delší životnosti matrace by neměl v žádné posteli chybět rošt. Nejjednodušší a nejlevnější variantou je rovný rošt, v jehož pevném rámu jsou v pouzdrech zasunuté pružné lamely, vyrobené většinou z březového či bukového dřeva nebo z umělých materiálů. O kvalitě roštu rozhoduje jeho konstrukce a pevnost rámu, počet lamel, tloušťka a způsob uchycení lamel. Dále možnost nastavení tuhosti lamel v zónách.
Foto: archiv redakce
Polohovací rošt
Čtete často v posteli, máte potíže s páteří, chcete prodloužit životnost vaší matrace či potřebujete mít lepší přístup do úložného prostoru pod matrací? To všechno jsou důvody, které vás mohou přimět k pořízení polohovacího roštu. Při výběru vás nebude omezovat typ matrace, neboť polohovací rošt je vhodný pro pěnovou i pružinovou matraci. Maximální komfort vám zajistí polohovací rošt, který je vybavený motorem s dálkovým ovládáním polohování.
Výlet do Provence
Romantiku francouzské oblasti Provence si můžete vnést i do vaší ložnice. Vyberte nábytek ve venkovském stylu, jednu ústřední barvu a střízlivé množství romantických bytových doplňků. Nezapomeňte na kytičkované textilie a na vůni levandule.
Foto: archiv redakce
Pěnová matrace
V zásadě se tento typ matrací dělí na pěnové, latexové a matrace z paměťové pěny. Všechny mají spoustu výhod – jsou měkké pružné a s podobnými vlastnostmi. Dokážou tlumit nárazy vznikající při pohybu, takže jsou ideální pro ty, kteří se v noci často převalují, a také pro ty, kdo sdílejí matraci s neklidným spáčem. Matrace z paměťové pěny reagují na tlak i teplotu. Při kontaktu s tělem pěna změkne a vytvaruje se.
Foto: archiv redakce
Pružinová matrace
Mezi hlavní výhody pružinových matrací patří vzdušnost. Pružiny v matracích mohou být jednoduché, bonelové nebo taštičkové, přičemž největší kvalitu zaručují taštičkové. Každá z pružin je totiž uložena v samostatném pouzdře, což prodlužuje jejich životnost i zlepšuje rozložení váhy těla. Pružiny se vyrábějí z kvalitních materiálů včetně slitin titanu a kombinují se s pěnami tak, aby zaručily pohodlí.
Chladná severská krása
Skandinávský styl se zabydlel i v našich zeměpisných končinách a je stále oblíbenější. Vyznačuje se jednoduchým a někdy až strohým designem, který ale díky použití přírodních materiálů působí příjemně zabydleným dojmem.
Foto: archiv redakce
Ochrana matrace
Pořídit si na matraci topper je dobré hned z několika důvodů. Vrchní matrace zachytí pot, vlhkost, prach a nežádoucí mikroorganismy, a tím ochrání spodní matraci a prodlouží jí tím životnost. Dále dokáže minimalizovat nerovnosti na ploše, na níž ležíte, nebo změkčit tvrdost matrace. Máte-li na dvoulůžku dvě matrace třeba s rozdílnou tvrdostí a vadí vám mezera mezi nimi, pořiďte si topper s požadujícími rozměry a mezera navždy zmizí. Důležitá je také volba prostěradla, které jako první odchytává nečistoty. Doporučujeme prostěradlo z kolekce MagniProtect, které představuje revoluční novinku v boji proti virům a bakteriím. Kombinace technologie ViroStop a aktivního stříbra brání výskytu aktivních virů a bakterií v lůžku, a zabraňuje tak negativnímu vlivu patogenů. Prostěradlo doporučujeme prát na 30 °C, účinek je garantován do 30 pracích cyklů.
Foto: archiv redakce
Decentně pro vyzrálé
Pohodlí, střízlivé barvy a standardní vybavení, to by mohla být ideální ložnice pro věk 50+. Nesmí chybět vyšší postel s kvalitní matrací, dobré osvětlení a noční stolek k odkládání knihy a brýlí. Teplé a měkké došlápnutí zajistí kobereček před postelí.
Foto: archiv redakce
Polštáře
Každý člověk má i na pohodlné spaní individuální nároky, a tak se nedá jednoznačně stanovit, jaký tvar, velikost či tvrdost polštáře je potřeba zvolit. Jediné, co platí, je, že byste si měli polštář před nákupem vyzkoušet. Vedle klasických polštářů se dále nabízejí takzvané anatomické, které by měly zvýšit komfort vašeho spánku, ale také mohou pomáhat při nejrůznějších zdravotních potížích s páteří. Vhodný anatomický polštář zajistí správnou oporu krční páteře při poloze na zádech a na boku. Běžně jsou k dostání anatomické polštáře v klasickém tvaru s výplní, která se přizpůsobí tělu, či speciálně tvarované polštáře z takzvané paměťové pěny, jež reaguje na tělesnou teplotu a zatížení, které mění její vlastnosti. Materiál se přesně přizpůsobí tvaru těla a podepře je rovnoměrně rozděleným tlakem. Sehnat můžete i vodní polštář, oblíbené jsou objímací polštáře.
Foto: archiv redakce