Podkrovní mezonetový byt začal díky spojení sil majitelky a designérky Katky Pečeňové dýchat příjemnou industriální náladou, zjemněnou ryze ženskými detaily. Takové atmosféře je velmi snadné podlehnout.
Při vstupu na mě dýchla neuvěřitelná vzdušnost interiéru. Byla tu od začátku?
Nacházíme se v Praze v bytě 2+kk s terasou v nově zrekonstruovaném starším činžáku, jehož majitelka, mimochodem moje dlouholetá kamarádka, mě přizvala jak k výběru samotného bytu, tak k jeho zařízení. Když jsme sem s realitní makléřkou poprvé přišly, právě svítilo sluníčko a dalo prostoru krásně vyniknout. V tom okamžiku bylo rozhodnuto. Pocit vzdušnosti a prostornosti byl přesně to, co klientka hledala. Velkou devízou byly dřevěné podlahy, protože není pravidlem, aby se podlahy vybrané developerem takto povedly, a pro mě to znamenalo krásný začátek práce. Majitelka má velice dobrý vkus, byla radost s ní spolupracovat a výsledek tomu odpovídá. I přesto, že je to kamarádka, byla velmi náročným klientem a tak je to naprosto v pořádku.
Foto: Lukáš Hausenblas
Zaujala mne velmi příjemná kombinace moderních a starých věcí. Šlo o záměr?
Majitelka se netají tím, že vlastnit továrnu, tak v ní bydlí. Z toho je patrné, že má ráda industriální styl, a nám se ho podařilo do interiéru dostat v takové jemnější ženské podobě. Zkombinovaly jsme ho s historií, což spolu krásně funguje, a tím je tento byt unikátní. Příkladem je třeba stolek s květinami umístěný u stěny u jídelního stolu, který má majitelka po předcích, a historická mapa na stěně. Kov typický pro industriální styl nechá krásně vyniknout sklu, které majitelka miluje.
Foto: Lukáš Hausenblas
Předpokládám, že i v tomto interiéru se najde speciálně navržený nábytek?
Na míru jsou šatní skříně v ložnici, což byla díky šikminám celkem výzva. Podle mého autorského návrhu byla vyrobena i skříňka pod televizor, jejíž vzhled jsem ladila s podlahou. Obsahuje kovový prvek, který se v interiéru opakuje na policích, knihovnách, květináčích, ale také na podnoží jídelního stolu a malého barového pultíku, který prodlužuje kuchyňský kout, a příjemně tak propojuje kuchyň s obytným prostorem. Nábytek jsme jinak vybíraly v Master & Master, kde věří v českou řemeslnou výrobu, a v mém oblíbeném obchodu Scandium.
Foto: Lukáš Hausenblas
Stěny v chodbě v patře a v ložnici zdobí milé obrázky. Majitelka se zmínila, že je malovala postižená paní?
Ano, všechny obrazy malovala paní Anna, která žije v Mačkově v Domově Petra. Byly vystaveny na různých místech po Praze, kde si je majitelka také opakovaně koupila, protože ji velmi těší, že může podpořit člověka tvořícího tak úžasné a pozitivní obrázky, které jí samotné přinášejí spoustu radosti a prostorům, kde visí, dodávají prostou krásu.
Foto: Lukáš Hausenblas
Zmínila jsi, že skleněné příčky a posuvné dveře mezi předsíní a kuchyní, potažmo obytným prostorem byly již instalované, jak jsi s nimi dále pracovala?
Skleněné příčky byly od developera skvělou volbou, protože pevné by prostor zbytečně zmenšily. Část skleněné příčky směrem ke kuchyni jsem opatřila fólií, která prostor opticky odděluje, ale zároveň mu ponechává potřebnou vzdušnost.
Foto: Lukáš Hausenblas
Ing. Kateřina Pečeňová, designérka
„Připravím kompletní návrh interiéru včetně 2D a 3D vizualizace a zároveň pracuji také jako projektový manažer svých návrhů, tudíž pokud klient nemá své řemeslníky, mohu doporučit mé osvědčené, prověřené a spolehlivé firmy. Zároveň navrhuji i nábytek, dekorace a osvětlení na míru danému prostoru. Za nejdůležitější při mé práci považuji vzájemný vztah a komunikaci s klientem, jen tak mu mohu navrhnout interiér opravdu na míru.“