image/svg+xml

Tlačítko menu
  • Návštěva
  • Interiér
  • Stavba
  • Inspirace
  • Servis
Předplatné

Největší paseku dokáže v domácnosti napáchat voda, v roce 2020 se řešilo 46 344 pojistných případů. Kvůli výkyvům teplot v zimě hrozí prasknutí vodovodních trubek ve zdi, promočení zdí a podlah a zničení vybavení bytu. (foto: Desenio)

Jaké škody řešíte s pojišťovnou v zimě?

42

Zima je pro pojišťovny zátěžové období. Škod, které jejich klienti hlásí, je kvůli náročnějším podmínkám více. Rizikem je voda, sníh, nebo vítr. Které pojistné události hrozí v tomto období nejčastěji a jak se proti nim chránit.

Pojištění domácnosti na krytí malérů

Pakliže má domácnost dobře sjednané pojištění domácnosti, nebo pojištění nemovitosti, má jistotu, že jí pojišťovna tyto škody uhradí. Na druhou stranu je jistě vhodnější nemuset řešit nenadálé události a na vznik těchto situací myslet včas. V neposlední řadě se může stát, že bude pojišťovna prošetřovat to, proč ke škodě došlo a zda jste ji nezavinili nesprávnou údržbou. Nikdo z nás není dokonalý a určitého pochybení se nevyvarujeme, přes to bychom se měli snažit škodám předcházet, a to nejenom v zimě. Na co si dát pozor zejména v zimním období?

Největší škůdce - voda

Největší paseku dokáže v domácnosti napáchat voda, v roce 2020 se řešilo 46 344 pojistných případů. Kvůli výkyvům teplot v zimě hrozí prasknutí vodovodních trubek ve zdi, promočení zdí a podlah a zničení vybavení bytu. V zimě se navíc tyto škody odstraňují hůře, hrozí výskyt plísní a zatopený byt schne mnohem déle. Škody, které vzniknou v domácnosti kvůli vodě, mohou jít do sta tisíců. Nejde jen o poničený koberec, nebo nasáklou podlahu a zeď, kterou je nutné vymalovat. Velké škody mohou z vody vzniknout v dřevostavbách, pokud voda zateče do konstrukce. To, zda trubka ve zdi praskne, asi příliš neovlivníte. Důležité ale je, kdy se na tuto škodu přijde. Čím později, tím jsou škody větší. Pokud tedy odjíždíte z domácnosti na déle než tři dny, vypněte hlavní přívod vody. Úniky vody lze také velmi spolehlivě ohlídat díky moderním technologiím. Pokud osadíte citlivá místa senzory zapojenými do sítě Internetu věcí, můžete na únik vody včas přijít a přívod vody na dálku uzavřít.

Sníh a led

Loňská sezóna byla velmi bohatá na sněhové přeháňky a pojišťovny zaplatily za škody, které sníh způsobil, rekordní částky, nárůst mezi roky 2020 a 2021 byl o 1800 procent. Spadlý sníh, nebo led může zranit chodce, nebo poničit kapotu auta. Pokud napadne větší množství sněhu a vaše střecha je dobře přístupná, můžete se snažit odstranit sníh sami. V případě těžko přístupného místa povolejte raději odborníky. Místo, kde budete sníh odstraňovat, označte, aby nespadl na někoho, kdo zde prochází. Pokud hrozí výkyvy teplot a náhle se oteplí, je vhodné odstranit také rampouchy a kusy ledu, které brání odtoku vody z okapů. Sníh byste měli odstraňovat také ze stromů, u kterých hrozí, že se jim pod tíhou sněhu ulomí větev.

Pozor na přímotopy

Možná to někoho překvapí, ale právě v zimě je velké nebezpečí požárů. Ty vznikají z topidel, které jsou příliš blízko hořlavým materiálům, nejčastějším škůdcem bývá přímotop. Ten byste tedy nikdy neměli zakrývat, třeba oblečením, které chcete vysušit. Dbejte také na to, aby se v jeho blízkosti nenacházely žádné snadno vznítitelné materiály, hlavně z umělých vláken. Přímotop byste neměli nechávat zapnutý, pokud nemovitost opouštíte.

14. 01. 2022 Text: Komerční sdělení

Diskuze 0

Newsletter

Související články

Pět největších omylů o plechových střechách a proč už dávno neplatí

Pět největších omylů o plechových střechách a proč už dávno neplatí

Mixér K400 Honey, funkce klasického mixéru i smoothie, drcení ledu, pulsní volba, cena 8 990 Kč

Letní nadílka

Čím vytápět rodinný dům? Dejte si pozor na návrh ve stylu „alternativlos“

Čím vytápět rodinný dům? Dejte si pozor na návrh ve stylu „alternativlos“



Právě v prodeji

Jediné originální Bydlení na českém trhu

Vychází od roku 1979




Předplaťte si naše časopisy


© 2018 - 2025 BYDLENÍ Kontakt Autoři

RSS Tisk GDPR CMP