Zastřešení na zahradu má mnoho forem. Kdo nechce příliš šetřit a zároveň si nemůže dovolit pergolu nebo dokonce altán, nemusel by pohrdnout party stanem. Jedná se o stříšku, která je nejen cenově zajímavá, ale také praktická.
Ochrana před sluncem a větrem
Stejně jako klasické stany, tak i party verze jsou pochopitelně nepromokavé. Jsou vyrobeny tak, aby dokázaly odolat i silnému dešti. Rovněž dokáží poskytnout ochranu i před větrem. Samozřejmě, že proti silnému vichru nic nezmůže ani sebelepší party stan, nicméně slabý či středně silný vítr by neměly mít šanci.
Důležité samozřejmě je, aby byl stan co nejlépe ukotvený. Pokud se v tomto ohledu udělá chyba, může střechu odnést i první májový větřík. Hodně také záleží na materiálu. Některé jsou totiž těžší než jiné, což ovšem nemusí být za všech okolností výhoda.
Vhodný materiál
Stany se samozřejmě dají pořídit v celé řadě barevných variací, takže kdo chce, může mít na zahradě třeba žlutou či fialovou střechu. Mnohem důležitější než zabarvení je ovšem materiál konstrukce, z něhož se stany vyrábějí. Nejčastěji se k tomuto účelu používají ocel a hliník.
Ocel je o něco těžší než hliník, díky čemuž může stan působit stabilněji. Na druhou stranu i když jsou ocelové konstrukce opatřeny ochranným nátěrem, často podléhají na některých místech korozi. Nátěr se dá totiž vlivem špatné manipulace sedřít.
Vyšší hmotnost také nehovoří vždy pro ocelové stany. Co naopak potěší, to je nižší cena. Hlinkové modely jsou přeci jen dražší. Jsou však lehčí a zároveň i odolnější proti vodnímu živlu.
Způsoby použití
Jak již bylo řečeno výše, party stany mohou fungovat třeba místo pergoly. Jejich využití je ovšem daleko širší. Běžně se používají i na různých veletrzích či politických setkáních. Běžně se dá ale narazit například i na reklamní stánek, respektive prodejní stánek.