Ochladit přehřátý interiér pomocí standardní klimatizace není ani nejekonomičtější ani nejjednodušší varianta, kterou mohou obyvatelé domu nebo bytu využít. A to už vůbec nemluvě o zdravotním hledisku chlazeného vzduchu proudícího uzavřeným prostorem. Přirozené ochlazení zajistí venkovní stínění, které zamezí přehřátí oken a tím i interiéru.
Jak screenové rolety fungují?
Mezi venkovní stínění patří žaluzie, předokenní rolety a tzv. screeny, které využívají k odstínění přebytečného světla a tepla speciální tkaninu. Ta dokáže část sluneční energie odrazit, část pohltit a jen menší část propustí dovnitř tak, aby byl v interiéru dostatek světla, ale nepřehříval se. Oproti jiným typům stínění zajistí stín i světlo, přesto je látka tkaná tak hustě, že se nebudete muset bát cizích pohledů dovnitř.
Foto: MINIROL
Screeny v číslech
- odstíní až 95 % sluneční energie, která díky nim zbytečně neproniká do interiéru
- jejich použití dokáže snížit teplotu v místnosti až o 3 - 7 °C
- můžou snížit náklady na chlazení až o 58 %
- jedna roleta může mít plochu až 20 m2
Typy screenových tkanin a jejich vlastnosti
Látka Serge se skládá ze skelných vláken potažených PVC vrstvou. Hustě tkaná látka zajišťuje téměř dokonalé zatemnění a nabízí přes 20 barevných odstínů.
Soltis se vyrábí z polyesterových vláken s ochrannou vrstvou PVC. Patentovaná technologie zajišťuje screenům stabilitu materiálu a dlouhotrvající pěkný vzhled. Soltis nabízí přes 45 barevných odstínů.
Prostřednictvím ochranných vrstev PVC si screenové tkaniny zachovají barevnou stálost i po mnoha letech používání. Oba typy screenových tkanin lze dodat i ve variantě kompletně zatemňovací tkaniny. Více informací a cenové nabídky si žádejte na webu značky Minirol, která se specializuje na venkovní stínění.Foto: MINIROL