Svátky jara mají vonět nejen po narciskách, ale i po masové pečínce a velikonočním beránkovi. Po čtyřicetidenním půstu je třeba přece jen stůl obložit lahůdkami a s rodinou nebo s přáteli oslavit nejvýznamnější křesťanský svátek v roce.
ŠŤAVNATÁ PEČENĚ
Na pečení masa si pořiďte správné nářadí. Pak se vám podaří na velikonočně prostřený stůl naservírovat do zlatova upečené kuře, nejlépe s kopřivovou nádivkou, nebo šťavnatou jehněčí pečínku na rozmarýnu. Základem je kvalitní pekáč ať už nerezový, smaltovaný, litinový, titanový, či keramický.
Důležité je, aby byl správně velký a dobře tepelně vodivý a maso se opékalo všude se stejnou intenzitou. Co se týče velikosti pekáče, měl by být masu na míru, aby se vypečená šťáva v příliš velké nádobě zbytečně rychle nevypékala a nepřipalovala. Pekáč by měl mít poklici, která umožní regulovat rychlost a intenzitu pečení. Skvělými pomocníky jsou samozřejmě také nůžky na drůbež či porcovací nůž, s jejichž pomocí maso snadno rozdělíte, nebo teploměr na maso a marinovací jehla, díky nimž dosáhnete správného propečení a lahodné chuti masa.
VLÁČNÝ MOUČNÍK
Na velikonoční stůl bezesporu patří piškotový beránek, mazanec a věnec z kynutého těsta. Chybu ale neuděláte ani s nazdobenými sušenkami, cupcaky a dalším drobným pečivem. Aby šlo pečení jako po másle, zásobte se čerstvými surovinami, stejně jako praktickým náčiním. Pořiďte si zářivě barevné keramické formy na beránka, vykrajovátka ve tvaru zajíčků, kuřátek nebo oveček a také sestavu misek, ve kterých se vám bude těsto míchat téměř samo.
Pokud máte velkou kuchyň a dost úložného prostoru, můžete si přinést i celou řadu praktických vychytávek, jako je například oddělovač žloutků, digitální teploměr se stěrkou a celou řadu zdobicích sáčků nebo silikonových zdobiček s tryskami, aby vaše dílo bylo náležitě naparáděné. Hotové sladkosti pak naskládejte na velikonočně dekorovaný etažér nebo velký servírovací talíř a Velikonoce mohou začít.
Zdroj: Bydlení